• Головна
  • Новини
  • План приведення «контрактної служби» в ДСНС у відповідність з Конституцією України та міжнародним нормам
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
Субота, 10 березня 2018 20:30

План приведення «контрактної служби» в ДСНС у відповідність з Конституцією України та міжнародним нормам

Оцініть цю статтю
(2 Голосів)

Розпочинаючи реалізацію заявленого раніше плану роботи Громадської спілки Бойкот пожежних України, фахівцями в області права (юридичним відділом ГС БПУ) за підтримкою народних депутатів України підготовлено ряд звернень до різних органів державної влади для приведення так званої «контрактної служби» в ДСНС у відповідність з Конституцією України та міжнародним нормам.

В найближчий час, нам всім треба буде консолідувати зусилля задля того, щоб вирішити це питання, яке грубо порушує права рятувальників раз і назавжди.

На протязі декількох років, у зв’язку із зміною умов проходження служби рятувальників, у злочинний спосіб (з кадрової на контрактну), в Державній службі з надзвичайних ситуацій України склався критичний стан з порушенням основоположних прав рятувальників (зокрема тих рятувальників, робота яких пов’язана з ризиком для життя).

У 2008 році, без будь-якого погодження з профспілками та іншими державними та громадськими фундаціями, злочинна влада, в наказовому порядку перевела працівників оперативно-рятувальних підрозділів виключно на контрактну службу, хоча при цьому діюче тоді Положення “Про проходження служби особами рядового і начальницького складу МНС”, окрім контрактної передбачало і інший, кадровий вид служби.

Внаслідок таких дій, в один момент постійні (кадрові) працівники, які мали право працювати на службі до досягнення пенсійного віку, стали тимчасовими працівниками та службовцями.

Це було зроблено з метою збільшення та розширення корупційної складової при прийнятті, проходженні та звільненні зі служби рятувальників. Керівники підрозділів (особливо головних управлінь) отримали право шантажувати працівників можливістю не укладання з ними наступного контракту на службу, отримувати від них неправомірну вигоду, звільняти рятувальників-громадських активістів та членів громадських (не політичних) об’єднань за принципову позицію та критику керівництва.

На теперішній час, в рятувальній службі склалася така ситуація, що висококваліфіковані фахівці рятувальної справи, незважаючи на профільну освіту (у тому числі і вищу), свій багаторічний практичний досвід роботи (досвід роботи з рятування людей та ліквідації наслідків НС), безжалісно звільняються зі служби. Засобом для розправи з більш активними та принциповими робітниками та службовцями є ті умови контрактів, які затверджені відповідними наказами ДСНС України.

Так, абсолютно безпідставно і безапеляційно, згідно діючих нормативно-правових норм, нинішнє керівництво рятувальників в областях мають право не продовжити контракт і звільнити працівника без будь-яких обґрунтувань, пояснень та підстав для цього (лише за ознакою закінчення контракту).

Аналогія закону та аналогія права за якими продовження на новий термін дії контракту вважається продовженою на невизначений строк (безстроковий), в даних випадках чомусь не діють. Це є грубим порушенням статті 24 Конституції України за якою всі громадяни є рівними у своїх правах та обов’язках.


Є грубим порушенням статті 43 Конституції України (право на працю), коли керівники управлінь безпідставно, а часто переслідуючи рятувальників-громадських активістів, членів профспілок звільняють їх зі служби при закінченні строку контракту і людина вже не може влаштуватись на роботу в даному регіоні (області) тому, що прийом та звільнення з роботи відноситься до повноважень однієї і тієї ж особи - начальника обласного управління.

Ми, рятувальники України, переконані у тому, що працівники чи службовці, робота чи служба яких пов’язана з ризиком для життя, повинні мати не лише рівні права з іншими громадянами України, але й мати додатковий соціальний та правовий захист.

Враховуючи те, що діюча нормативно-правова база (накази МНС та ДСНС України про укладання контрактів та затвердження типових форм контрактів) передбачають право сторін змінювати умови контрактів та вносити в них зміни, які не суперечать чинному законодавству, вимагаємо прислухатись до наших пропозицій щодо зміни умов діючих контрактів, які б не допускали порушення конституційних прав рятувальників, а саме:

  • строковим, і не більше ніж 1-3 роки, може бути лише перший контракт, який укладається з громадянином при прийнятті на роботу (службу);
    в разі, коли контракт продовжений на новий термін, або робота (служба) триває після його закінчення і жодна сторона не наполягає на його розірванні, він має вважатись таким, що укладений на невизначений строк, тобто бути безстроковим.
  • всі контракти працівників та службовців, які зараз проходять службу в ДСНС і терміни контрактів яких переглядалися хоча б один або декілька разів, мають вважатись укладеними на невизначений строк;

Також, з досвіду та аналізу службових зловживань владою, які допускають керівники Головних управлінь ДСНС України в областях, свідчить про те, що негайно треба змінювати і перелік підстав за якими сам працівник може розірвати контракт та звільнитись зі служби.

А саме:

  • є грубим порушенням прав працівників та має ознаки примусової праці обмежений перелік права працівника звільнитись з роботи (служби). Це є ознакою примусової праці, яка заборонена Конституцією України та Міжнародним правом. Працівник (службовець), робота якого пов’язана з ризиком для життя не може утримуватись на такій роботі примусово і не мати законних можливостей для розірвання контракту наприклад за згодою сторін чи особистим бажанням;
  • це стосується і права розірвання контракту за сімейними обставинами. Вершина цинізму, коли державні органи, а саме Кабінет Міністрів України, взяв на себе право визначати виключний перелік сімейних обставин за якими громадянин (рятувальник) має право на звільнення. Державні органи, їх посадові особи не повинні мати права втручання в особисте, сімейне та приватне життя своїх громадян.

Право на невтручання захищається чинним законодавством та Конституцією України.

Ми вимагаємо та наполегливо просимо Кабінет Міністрів України скасувати Постанову КМУ № 413 від 12 червня 2013 року «Про затвердження переліку сімейних обстави та інших поважних причин, що може бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу» або скасувати дію цієї постанови на осіб рядового і начальницького складу ДСНС України, робота яких пов’язана з ризиком для життя.

Також, в типовій формі контракту має бути вилучене посилання на цю Постанову.
Рятувальники України звертаються за допомогою до вищих посадових осіб держави, громадськості, засобів масової інформації з проханням та вимогою якнайшвидшого вирішення вищезазначених питань.

Наші вимоги, про порушення прав рятувальників, запровадженням контрактів в ДСНС (в тому вигляді у якому вони є зараз), ґрунтуються на беззаперечних фактах зловживання своїм службовим становищем та перевищенням владою посадовими особами головних управлінь під мовчазним погодженням центрального апарату та керівництва ДСНС України (наша Спілка та низка профспілкових організацій рятувальників ряду областей України у разі необхідності готова надати факти вказаних зловживань).

Вимагаємо звернути особливу увагу на інформацію про порушені конституційні права пожежних-рятувальників, робота яких пов’язана із ризиком для життя.

Наша вимога, в необхідності покінчити з монопольною владою керівників головних управлінь ДСНС в областях в соціально-економічних питаннях, які безпідставно звільняють, а фактично розправляються з фахівцями своєї справи, які мають відповідну фахову підготовку і отриманий протягом багатьох років служби безцінний досвід з ліквідації надзвичайних ситуацій і рятуванні людей (при цьому неодноразово ризикували своїм життям та здоров’ям) лише за їх передові принципові та демократичні погляди, активну громадську позицію і діяльність яка не заборонена жодним законом!

11

22

33

44

Прочитано 755 разів